Życie w Anglii: zalety i wady, cz. I — ZALETY

Wyjeżdżając za granicę – czy to do pracy, czy na wakacje zawsze zastanawiamy się, co w danym kraju się nam podoba, a co do niego zraża. Dlatego też postanowiłem zebrać największe według mnie zalety oraz wady wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Wpis podzieliłem na dwie części. Aby zacząć pozytywnie i przyjemnie, bo prawdę mówiąc, więcej znalazłem zalet niż wad, w dzisiejszym poście przedstawiam Wam największe według mnie zalety życia w UK.

Poziom życia

Trzeba przyznać, że życie codzienne raczej nie jest tu uciążliwe. Dużą zaletą Wielkiej Brytanii jest ogólnie wysoki poziom i łatwość życia. Chcąc godnie tu żyć, nie trzeba podejmować 3 etatów pracy oraz poświęcać swojego zdrowia i życia rodzinnego. Nawet za minimalną pensję możliwe jest spokojne życie. Wiadomo, że nic nie robiąc, nie będziemy mogli sobie pozwolić na dwutygodniowe wczasy, czy ubrania od największych projektantów, ale zarabiając niewiele, można tu godnie żyć.

Język

Dla niektórych będzie to zaleta, dla innych wada: powszechnie obowiązujący język angielski.

Znając jedynie podstawy tego języka, nie powinniśmy mieć większych problemów z wypełnieniem formalności urzędowych (co swoją drogą można zrobić również przez Internet), wynajęciem mieszkania, zrobieniem zakupów. Do akcentu brytyjskiego łatwo się przyzwyczaić, a jeżeli ktoś nie rozumnie sprzedawcy w sklepie, czy urzędnika zawsze można się zapytać – są oni w większości przypadków na tyle życzliwi, że z pewnością spróbują wszystko wytłumaczyć.

Kultura

Na pochwałę zasługuje również kultura. Zarówno w znaczeniu kultury materialnej jak i osobistej. W Wielkiej Brytanii dostęp do wielu zabytków i atrakcji jest udostępniana za darmo. A jeżeli chodzi o Brytyjczyków, to jest to raczej naród otwarty, zachęcający do poznawania swojej historii i dorobku materialnego. Chętnie służą pomocą i pomagają obcokrajowcom.

Podróże i zakupy

Dla podróżników zaletą będą z pewnością tanie i atrakcyjne oferty wyjazdowe, a dla smakoszy liczba produktów dostępnych na półkach sklepowych oraz ich atrakcyjne ceny.

Praca

Z pewnością jedną z większych zalet życia w Wielkiej Brytanii jest praca. Naprawdę nietrudno ją tu znaleźć, jeżeli tego chcemy. Ofert pracy jest dużo, wiele z zawodów nie wymaga także znajomości języka i tak jak już wspominałem za najniższe wynagrodzenie, można spokojnie przeżyć. Prawdopodobnie przyczynia się do tego fakt, że wypłatę otrzymujemy co tydzień, a nie tak jak jest to w większości państw – co miesiąc. Co najważniejsze – jeżeli przykładamy się do pracy i chcemy osiągnąć coś więcej, wcale nie trudno jest otrzymać tu awans. Dodatkowo w niewielu przypadkach można zostać zwolnionym bezpodstawnie i bez zapowiedzi.

Zdrowie

Mówi się, że w Wielkiej Brytanii lekarze na wszystko przepisują paracetamol i trzeba przyznać, że w wielu przypadkach tak jest, jednak wypada podkreślić, że wiele leków jest darmowych, dzięki czemu nie musimy na nie wydawać dodatkowych pieniędzy.

To są moim zdaniem największe pozytywne aspekty. A jakie Wy widzicie zalety życia w Wielkiej Brytanii? Chcielibyście tam żyć? Dajcie znać w komentarzach!

Wyjeżdżając za granicę – czy to do pracy, czy na wakacje zawsze zastanawiamy się, co w danym kraju się nam podoba, a co do niego zraża. Dlatego też postanowiłem zebrać największe według mnie zalety oraz wady wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Wpis podzieliłem na dwie części. Aby zacząć pozytywnie i przyjemnie, bo prawdę mówiąc, więcej znalazłem zalet niż wad, w dzisiejszym poście przedstawiam Wam największe według mnie zalety życia w UK. Poziom życia Trzeba przyznać, że życie codzienne raczej nie jest tu uciążliwe. Dużą zaletą Wielkiej Brytanii jest ogólnie wysoki poziom i łatwość życia. Chcąc godnie tu żyć, nie trzeba podejmować […]

Czytaj artykuł