Zwrot podatku w Wielkiej Brytanii – bilans zysków i strat

Odpowiednikiem polskiego Urzędu Skarbowego jest brytyjski HM Revenue & Customs (HMRC), który rocznie otrzymuje od Brytyjczyków około £470 miliardów podatku, z czego około 90% jest płacone na czas.

Podatkowe pomyłki

Pracownicy tej instytucji wyliczyli, że w roku 2013/2014 zdarzyło się ponad 5,5 miliona podatkowych pomyłek. 2 miliony osób pomyliło się z korzyścią dla HMRC i wpłaciło za wysokie kwoty. Jednak 3,5 miliona podatników zapłaciło za mało i w rezultacie mają „dług” u fiskusa, który muszą zwrócić w najbliższych latach. Średnia kwota, z którą zalegają podatnicy to ok £300 na osobę.

Nowe przywileje HMRC

HMRC w poprzednich latach miało duży problem z wyegzekwowaniem ogromnego długu,  ponieważ mógł konfiskować jedynie aktywa fizyczne, takie jak samochód. Jednak teraz prawo w Wielkiej Brytanii się zmieniło. Jeśli to ty zalegasz z zapłatą, to mam smutne wieści – w 2014 HMRC po raz pierwszy uzyskał możliwość podejmowania należnych mu pieniędzy z rachunków bankowych zalegających podatników. Dotyczy to jednak tylko tych osób, które bezczelnie ignorowały podatkowe ponaglenia, a ich dług wobec HMRC wynosi ponad £1000. Nadanie takiego prawa fiskusowi ma pomóc w odzyskaniu setek milionów niepłaconych długów.

Wyżej wspomniane 2 miliony podatników mogą ubiegać się o zwrot nadpłaty. HM Revenue & Customs zapowiada, że niedługo zacznie wysyłać listy do tych osób.

Jeśli czekasz na zwrot podatku i nie masz pojęcia czemu to tak długo trwa, to zapoznaj się z artykułem: „Opóźnienia w zwrocie podatku – jakie mogą być przyczyny?”.

Sprawdź skrzynkę pocztową!

Odpowiednikiem polskiego Urzędu Skarbowego jest brytyjski HM Revenue & Customs (HMRC), który rocznie otrzymuje od Brytyjczyków około £470 miliardów podatku, z czego około 90% jest płacone na czas. Podatkowe pomyłki Pracownicy tej instytucji wyliczyli, że w roku 2013/2014 zdarzyło się ponad 5,5 miliona podatkowych pomyłek. 2 miliony osób pomyliło się z korzyścią dla HMRC i wpłaciło za wysokie kwoty. Jednak 3,5 miliona podatników zapłaciło za mało i w rezultacie mają „dług” u fiskusa, który muszą zwrócić w najbliższych latach. Średnia kwota, z którą zalegają podatnicy to ok £300 na osobę. Nowe przywileje HMRC HMRC w poprzednich latach miało duży problem z wyegzekwowaniem ogromnego długu,  ponieważ […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!