Zasiłek rodzinny w Holandii? Komu przysługuje?

Odpowiednikiem niemieckiego zasiłku rodzinnego kindergeld jest świadczenie o nazwie Kinderbijslag. Mogą się ubiegać o niego wszystkie osoby pracujące na terenie Holandii, których pracodawca odprowadza składki na hoenderskie ubezpieczenie społeczne.

Holenderski zasiłek rodzinny Kinderbijslag wypłacany jest przez holenderski Bank Świadczeń Socjalnych (Sociale Verzekeringsbank SVB).

Prawo do zasiłku otrzymuje rodzic, na każde dziecko do 18 roku życia. Zasiłek na dziecko wypłacany jest kwartalnie. Wysokość otrzymanego zasiłku zależy od wieku i liczby dzieci:

0-5 lat : 194,99 euro

6-11 lat: 236,77 euro

11-17 lat: 278,55 euro

W niektórych przypadkach stawki te mogą być podwojone, np. w przypadku opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Prawo do zasiłku rodzinnego rozpatrywane jest do roku wstecz od momentu złożenia wniosku. Po przyznaniu prawa, zasiłek wypłacany jest co kwartał na wskazane konto bankowe w dowolnym kraju.

 

 

 

Odpowiednikiem niemieckiego zasiłku rodzinnego kindergeld jest świadczenie o nazwie Kinderbijslag. Mogą się ubiegać o niego wszystkie osoby pracujące na terenie Holandii, których pracodawca odprowadza składki na hoenderskie ubezpieczenie społeczne. Holenderski zasiłek rodzinny Kinderbijslag wypłacany jest przez holenderski Bank Świadczeń Socjalnych (Sociale Verzekeringsbank SVB). Prawo do zasiłku otrzymuje rodzic, na każde dziecko do 18 roku życia. Zasiłek na dziecko wypłacany jest kwartalnie. Wysokość otrzymanego zasiłku zależy od wieku i liczby dzieci: 0-5 lat : 194,99 euro 6-11 lat: 236,77 euro 11-17 lat: 278,55 euro W niektórych przypadkach stawki te mogą być podwojone, np. w przypadku opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Prawo do zasiłku […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!