Wzrasta kwota wolna od podatku w UK!

Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii sukcesywnie wzrastała, a teraz Brytyjczycy podnoszą kwotę wolną od podatku aż o 17 razy więcej niż w Polsce! Kwota ta w UK będzie wynosić  do 10 tysięcy funtów. Podjęta decyzja poskutkuje tym, że ponad 3 miliony Brytyjczyków nie zapłaci podatku dochodowego.

W Polsce kwota wolna od podatku wynosi jedynie 3091 zł, czyli w przeliczeniu ok. 600 funtów, podczas gdy nowa brytyjska kwota wolna od podatku w przeliczeniu wyniesie ponad 50 tys. zł!

Brytyjski system podatkowy jest dosyć skomplikowany, a progi procentowe są wyższe (wynoszą 20%, 40% i 45%), jednak by w ogóle potrącić podatek, najpierw musimy sporo zarobić.

Jak pisze Łukasz Piechowiak z serwisu Bankier.pl: „Obecnie ok. 10% Polaków żyje poniżej granicy ubóstwa. Paradoksalnie cześć z nich to osoby ciężko pracujące, nierzadko zaliczające się do grona tzw. „biedakołnierzyków”. Przed nami stoją trudne wyzwania m.in. te powiązane z demografią. W tym celu państwo musi zrobić wszystko, by zachęcić Polaków do pozostania w kraju i posiadania potomstwa. Zwykłe kosmetyczne zmiany to za mało. Jeżeli chcemy uniknąć rewolucji społecznej, to musimy dokonać rewolucji podatkowej. Odmrożenie kwoty wolnej od podatku to byłby jej dobry początek.”

Więcej szczegółowych informacji na temat podatku dochodowego i zwrotów podatków z Wielkiej Brytanii znajdziecie na stronie euro-punkt.pl.

Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii sukcesywnie wzrastała, a teraz Brytyjczycy podnoszą kwotę wolną od podatku aż o 17 razy więcej niż w Polsce! Kwota ta w UK będzie wynosić  do 10 tysięcy funtów. Podjęta decyzja poskutkuje tym, że ponad 3 miliony Brytyjczyków nie zapłaci podatku dochodowego. W Polsce kwota wolna od podatku wynosi jedynie 3091 zł, czyli w przeliczeniu ok. 600 funtów, podczas gdy nowa brytyjska kwota wolna od podatku w przeliczeniu wyniesie ponad 50 tys. zł! Brytyjski system podatkowy jest dosyć skomplikowany, a progi procentowe są wyższe (wynoszą 20%, 40% i 45%), jednak by w ogóle potrącić podatek, najpierw musimy […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!