Twardy dowód na to, że polski specjalista to gut Fachmann

To że polscy pracownicy są cenieni na świecie, wiemy od dawna i co jakiś czas otrzymujemy tego  dowody, choć są to najczęściej wypowiedzi czy deklaracje polityków (choć tu zawsze są podejrzenia o polityczną poprawność) bądź przedstawicieli świata biznesu (bardziej wiarygodne, chociaż tu też w grę wchodzić może strategia PR). Natomiast jako ewidentne, rzeczowe, silniejsze niż słowa dowody na to, iż polscy pracownicy są mile widziani przez przedsiębiorców za granicą można postrzegać pewne konkretne posunięcia biznesowe. Tak też należy interpretować fakt, iż niemiecka agencja pośrednictwa pracy Fair Personal otwarła właśnie swoje przedstawicielstwo… w Toruniu.

Znamiennym jest, iż wspomniana agencja, działająca od lat na rynku niemieckim, specjalizuje się w rekrutacji osób, które posiadają techniczne kwalifikacje, na przykład instalatorów (woda i gaz), monterów, ślusarzy, tokarzy, spawaczy, operatorów maszyn CNC itp. A zatem, co ważne, nie chodzi tu o docenienie taniej, niewykwalifikowanej siły roboczej z Polski, ale o jakość i sumienność polskich specjalistów. Jak wiadomo, w technicznych zawodach te cechy są niezwykle istotne i łatwo weryfikowalne (szybko „wychodzą w praniu”), a agencja, dostarczając wykonawców niemieckim przedsiębiorcom, z pewnością nie ryzykowałaby swego dobrego imienia w ich oczach (a także poczynionych w Polsce inwestycji), gdyby miała wątpliwości co do jakości i sumienności specjalistów z naszego kraju oraz świadomości realnego na nich popytu w tamtejszej gospodarce.

Ulokowanie oddziału wspomnianej agencji w Polsce to oczywiście poszerzenie oferty pracy w Niemczech dla rodzimych specjalistów, wciąż jednak mogą oni (nie tylko specjaliści, rzecz jasna) równie skutecznie poszukiwać pracy za granicą poprzez sprawdzonych polskich pośredników, np. przez www.praca-niemcy.com.

To że polscy pracownicy są cenieni na świecie, wiemy od dawna i co jakiś czas otrzymujemy tego  dowody, choć są to najczęściej wypowiedzi czy deklaracje polityków (choć tu zawsze są podejrzenia o polityczną poprawność) bądź przedstawicieli świata biznesu (bardziej wiarygodne, chociaż tu też w grę wchodzić może strategia PR). Natomiast jako ewidentne, rzeczowe, silniejsze niż słowa dowody na to, iż polscy pracownicy są mile widziani przez przedsiębiorców za granicą można postrzegać pewne konkretne posunięcia biznesowe. Tak też należy interpretować fakt, iż niemiecka agencja pośrednictwa pracy Fair Personal otwarła właśnie swoje przedstawicielstwo… w Toruniu. Znamiennym jest, iż wspomniana agencja, działająca od lat […]

Czytaj artykuł