Tańsze połączenia telefoniczne w krajach UE! Od dzisiaj!

Dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z telefonów komórkowych za granicą! Od 1 lipca spadają ceny za rozmowy, SMSy i dane komórkowe. Za te ostatnie aż o połowę! Z 45 do 20 eurocentów za megabajt. Korzystanie z Facebooka, Instagrama, GPSa, przeglądarki internetowej i wielu, wielu innych będzie dużo tańsze, a co za tym idzie – bardziej dostępne dla wielu użytkowników.  Ceny rozmów telefonicznych w UE spadają o jedną piątą: z 24 do 19 eurocentów/minutę rozmowy (bez VAT). Odbieranie telefonu będąc za granicą też staje się tańsze: z 7 eurocentów na 5 eurocentów za minutę. Ceny za SMSowanie spadają z 8 eurocentów na 6 eurocentów, czyli o jedną czwartą.

Unia Europejska pracuje nad tym, by w przyszłości całkowicie znieść opłaty roamingowe, co będzie dla użytkowników telefonów komórkowych dużym ułatwieniem, a przede wszystkim pozwoli na ogromne oszczędności (zwłaszcza jeśli często wyjeżdżamy lub mieszkamy za granicą). Ustawa ta ma wejść w życie w 2016, jednak napotyka poważny problem: kto zapłaci za zniesienie opłat roamnigowych?

Pozostaje nam czekać i liczyć na to, że jednak uda się go rozwiązać. W międzyczasie możemy cieszyć się latem tańszych połączeń za granicą!

roaming
zdjęcie: TVN24bis.pl

Dobra wiadomość dla wszystkich korzystających z telefonów komórkowych za granicą! Od 1 lipca spadają ceny za rozmowy, SMSy i dane komórkowe. Za te ostatnie aż o połowę! Z 45 do 20 eurocentów za megabajt. Korzystanie z Facebooka, Instagrama, GPSa, przeglądarki internetowej i wielu, wielu innych będzie dużo tańsze, a co za tym idzie – bardziej dostępne dla wielu użytkowników.  Ceny rozmów telefonicznych w UE spadają o jedną piątą: z 24 do 19 eurocentów/minutę rozmowy (bez VAT). Odbieranie telefonu będąc za granicą też staje się tańsze: z 7 eurocentów na 5 eurocentów za minutę. Ceny za SMSowanie spadają z 8 eurocentów na 6 eurocentów, […]

Czytaj artykuł