Tanie mieszkanie w Londynie? To możliwe!

Każdy wie, że w stolicy Wielkiej Brytanii wynajęcie mieszkania jest bardzo drogie. Czynsze mogą być wyższe nawet o połowę niż średnia krajowa! W ciągu ostatniego roku opłaty za wynajem lokali poszły w górę aż o 9,4%! Obecnie średnia wysokość miesięcznego czynszu to 1348£. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są pewne miejsca, w których mieszkania oferowane są w dość przystępnych cenach.

Najtańsze mieszkanie można znaleźć we wschodnim Londynie (kod pocztowy SE2) – za M2 z kuchnią zapłacimy ok 980£.  To najtańsza możliwość i ostatnio coraz bardziej „modna”. Młodzi Londyńczycy upodobali sobie wschód stolicy, bo przyciąga ich mieszanka kulturowa, imprezy w klubach i pubach oraz walory artystyczne: liczne galerie sztuki i znane osobistości, które można spotkać na każdym kroku.

W Walthamstow w północno-wschodniej części Londynu (kod E17) lokale są nieco droższe, choć również w rozsądnej cenie: 1000 – 1300£ miesięcznie. Mimo nieco wyższej ceny to bardzo atrakcyjne oferty, ponieważ dzielnica jest świetnie skomunikowana z centrum miasta – linia Victoria kończy tutaj trasę.

Jeśli szukasz taniego lokum warto też rozejrzeć się w zachodniej części miasta, w Hanwell (kod W7), gdzie średni miesięczny czynsz to 1280£. Zachodnie dzielnice są licznie zamieszkiwane przez Polaków.

Nie znalazłeś żadnej atrakcyjnej oferty na zachodzie Londynu? Koniecznie rozejrzyj się wśród południowo-wschodnich dzielnic (kod SE12), na przykład w Bromley, Lewisham i Croydon, w których opłata za mieszkanie to średnio 1100£. Bromley to największa z dzielnic Londynu, dodatkowo bardzo „zielona”. Niestety nie ma linii metra, dlatego komunikacja jest utrudniona, choć przewozy kolejowe są bardzo rozwinięte.

Dzielnice Londynu

zdjęcie: hidden-london.com

Każdy wie, że w stolicy Wielkiej Brytanii wynajęcie mieszkania jest bardzo drogie. Czynsze mogą być wyższe nawet o połowę niż średnia krajowa! W ciągu ostatniego roku opłaty za wynajem lokali poszły w górę aż o 9,4%! Obecnie średnia wysokość miesięcznego czynszu to 1348£. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są pewne miejsca, w których mieszkania oferowane są w dość przystępnych cenach. Najtańsze mieszkanie można znaleźć we wschodnim Londynie (kod pocztowy SE2) – za M2 z kuchnią zapłacimy ok 980£.  To najtańsza możliwość i ostatnio coraz bardziej „modna”. Młodzi Londyńczycy upodobali sobie wschód stolicy, bo przyciąga ich mieszanka kulturowa, imprezy w klubach i […]

Czytaj artykuł