Świąteczny odpoczynek w gronie rodziny czy praca za podwójną stawkę?

Zbliżają się święta, i czy to się komuś podoba, czy nie – cały komercyjny szał z nimi związany. Może nie wszyscy lubią komercjalizację świąt Bożego Narodzenia, świąteczne dekoracje i gadżety w sklepach już w połowie listopada, wielu skrzywi się też na masowy połów karpi i wycinkę milionów choinek, faktem jest natomiast, że ten wzmożony popyt, napędzany przez wszelakiej maści świąteczny marketing (no i także przez tradycję), znacznie ożywia gospodarkę, tworząc w tym okresie wiele dodatkowych miejsc pracy, w której w krótkim okresie można zarobić całkiem przyzwoite pieniądze. Dodatkowe ręce do pracy potrzebne są wówczas niemal w każdej fabryce, hotelu, restauracji, magazynie czy sklepie. Także wszelakie firmy dystrybucyjne, wysyłkowe, logistyczne itp. przeżywają wtedy złoty okres. Ofert pracy jest więcej także ze względu na konieczność zastąpienia regularnych pracowników, którzy biorą w okolicach świąt dłuższe urlopy.

Oczywiście świąteczno-noworoczny przełom roku to także szansa na zarobienie jeszcze większych pieniędzy w czasie niedługiego, powiedzmy 3-tygodniowego wyjazdu zagranicznego. To dobra opcja dla studentów na ferie świąteczne, a nawet dla tych, którzy mają pracę – jeśli postarają się o wolne, np. o urlop bezpłatny, czy po prostu zamkną tu na miesiąc swój biznes albo zostawią go pod czyjąś opieką.

Oczywiście mankamentem takiej opcji jest to, że spędzamy święta poza krajem, a więc często z dala od rodziny, nierzadko po prostu.. w pracy, łącznie z wigilijnym wieczorem albo sylwestrową nocą. Decyzja, czy poświęcić te jedyne w roku chwile na możliwość dobrego zarobku, zależy od nas. Oferty kuszą, zarobić można sporo, już teraz pojawia się sporo ofert. Na przykład takie:

  • LSJ HR GROUP – praca w brytyjskim ośrodku wypoczynkowym nad morzem – w okresie świąt praca za podwójną stawkę (obsługa gości, sprzątanie, asystowanie przy przygotowywaniu posiłków). CV na adres [email protected]
  • Praca dla kurierów i listonoszy na poczcie w Wiesbaden (Niemcy) – dostarczanie listów, przesyłek i paczek.  CV na adres: [email protected]
  • Yodel (firma logistyczna w Wielkiej Brytanii) – zatrudni 5 tysięcy (!) kurierów z własnym samochodem (oferta: https://yodel.co.uk/about/careers.aspx)
  • Centrum handlowe Queensgate Shopping Centre w Peterborough (Wielka Brytania) – ponad 750 osób poszukiwanych do sklepów, restauracji i punktów usługowych, m. in. do Argos, Next, JD Sports i Primark.
  • Ocado (Wielka Brytania), największa na świecie sieć internetowych sklepów z żywnością – potrzebnych jest ponad tysiąc pracowników na okres świąteczny.
  • Dania: 16 euro/h przy wycince choinek (pracy tej najlepiej szukać bezpośrednio w szkółkach leśnych).

To tylko przykładowe (choć jak najbardziej prawdziwe) oferty. Wystarczy otworzyć gazetę…

Pamiętajmy, że dla wielu ludzi taka świąteczna praca to także okazja do pokazania się i załapania w przyszłości na stały etat.

Warto też mieć świadomość (a wciąż nie wszyscy o tym wiedzą), że ewentualny odprowadzony za taką sezonową pracę podatek możemy mieć zwrócony, trzeba tylko dopilnować pewnych formalności. Najlepiej przez sprawdzone biuro, które od początku do końca przeprowadzi procedurę zwrotu podatku, np. Euro-Punkt.

Zbliżają się święta, i czy to się komuś podoba, czy nie – cały komercyjny szał z nimi związany. Może nie wszyscy lubią komercjalizację świąt Bożego Narodzenia, świąteczne dekoracje i gadżety w sklepach już w połowie listopada, wielu skrzywi się też na masowy połów karpi i wycinkę milionów choinek, faktem jest natomiast, że ten wzmożony popyt, napędzany przez wszelakiej maści świąteczny marketing (no i także przez tradycję), znacznie ożywia gospodarkę, tworząc w tym okresie wiele dodatkowych miejsc pracy, w której w krótkim okresie można zarobić całkiem przyzwoite pieniądze. Dodatkowe ręce do pracy potrzebne są wówczas niemal w każdej fabryce, hotelu, restauracji, magazynie […]

Czytaj artykuł