W 2015 roku zmienia się termin składania zeznań podatkowych w Holandii!

Dobra wiadomość dla tych, którym nie zawsze udawało się zdążyć na czas i składali zeznania podatkowe po ostatecznym terminie. Od 2015 roku swoje zeznanie podatkowe będzie można złożyć do holenderskiego urzędu podatkowego do 1 maja! Dotychczas ostatecznym terminem był 1 kwietnia.

Dzięki temu osoby pracujące w Holandii zyskują dodatkowy miesiąc na dopilnowanie formalności.

Jak rozliczyć się z podatku w Holandii?

Aby podatnik mógł rozliczyć się i uzyskać zwrot podatku, konieczna jest holenderska karta podatkowa, czyli Jaaropgave lub Jaaropgaaf. Powinieneś otrzymać ją od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego, podobnie jak w Polsce otrzymujesz PIT, uprawniający Cię do rozliczenia w urzędzie skarbowym.

Pamiętaj, że masz obowiązek rozliczyć się z fiskusem. W Holandii działa to tak, że to Belastingdienst, czyli urząd skarbowy, wysyła do podatników formularz o nazwie C-biljet lub inny dokument nakazujący złożenie zeznania podatkowego.

Zwrot podatku z Holandii

Pracowałeś w Holandii? Jeśli tak, jest spora szansa, że należy Ci się zwrot podatku! Warto przypomnieć, że o zwrot za pracę wykonaną w Holandii możesz ubiegać się aż do pięciu lat wstecz po upływie roku podatkowego!

W wielu przypadkach opłacalne jest korzystanie z pomocy polskich biur zajmujących się pozyskiwaniem zwrotu podatku z zagranicy, takich jak Euro-punkt – Europejskie Centrum Podatkowe. Dzięki takiej współpracy mamy pewność, że pieniądze szybko trafią bezpośrednio na nasze konto, a sami nie musimy zaprzątać sobie głowy formalnościami i kontaktowaniem się z holenderskimi urzędami.

Dobra wiadomość dla tych, którym nie zawsze udawało się zdążyć na czas i składali zeznania podatkowe po ostatecznym terminie. Od 2015 roku swoje zeznanie podatkowe będzie można złożyć do holenderskiego urzędu podatkowego do 1 maja! Dotychczas ostatecznym terminem był 1 kwietnia. Dzięki temu osoby pracujące w Holandii zyskują dodatkowy miesiąc na dopilnowanie formalności. Jak rozliczyć się z podatku w Holandii? Aby podatnik mógł rozliczyć się i uzyskać zwrot podatku, konieczna jest holenderska karta podatkowa, czyli Jaaropgave lub Jaaropgaaf. Powinieneś otrzymać ją od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego, podobnie jak w Polsce otrzymujesz PIT, uprawniający Cię do rozliczenia w urzędzie skarbowym. Pamiętaj, […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!