Rozliczenia podatkowe w Holandii

Deklaracje za rok podatkowy w Holandii można składać od 1 marca do 1 maja. Holenderscy pracownicy mogą jednak zażądać przedłużenia tego terminu i wówczas zyskają czas do 1 września. Przekroczenie terminu może skończyć się nałożeniem wysokiej grzywny na spóźnialskich. Najlepiej jednak zrobić to w pierwszym możliwym miesiącu, ponieważ zapewni to najszybszy zwrot podatku.

Co należy zrobić?

Jeśli jesteś zobowiązany do rozliczenia się z podatku, to z pewnością holenderski urząd skarbowy wysłał do Ciebie druk o nazwie Aangifte C, M, P, lub pismo z wezwaniem do rozliczenia.

Formularz rozliczeniowy możemy wypełnić korzystając ze strony Belastingdienst i jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób rozliczenia się z holenderskim fiskusem. Podstawą do zwrotu podatku jest posiadanie holenderskiej karty podatkowej Jaaropgave lub Jaaropgaaf. 

O zwrot podatku z Holandii możesz ubiegać się tylko do 5 lat wstecz. Po tym okresie nie będziesz mieć możliwości ubiegania się o zwrot. Jeśli nie jesteś pewny jak to zrobić i nie masz czasu na formalności, zgłoś się do biura Euro-punkt, dzięki któremu szybko i sprawnie rozliczysz swój rok podatkowy, a pieniądze wpłyną prosto na Twoje konto.

Deklaracje za rok podatkowy w Holandii można składać od 1 marca do 1 maja. Holenderscy pracownicy mogą jednak zażądać przedłużenia tego terminu i wówczas zyskają czas do 1 września. Przekroczenie terminu może skończyć się nałożeniem wysokiej grzywny na spóźnialskich. Najlepiej jednak zrobić to w pierwszym możliwym miesiącu, ponieważ zapewni to najszybszy zwrot podatku. Co należy zrobić? Jeśli jesteś zobowiązany do rozliczenia się z podatku, to z pewnością holenderski urząd skarbowy wysłał do Ciebie druk o nazwie Aangifte C, M, P, lub pismo z wezwaniem do rozliczenia. Formularz rozliczeniowy możemy wypełnić korzystając ze strony Belastingdienst i jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób rozliczenia […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!