Praca za granicą. Jak ją znaleźć?

Aktywność to klucz do sukcesu, w tym wypadku do znalezienia pracy. Co to oznacza? Oznacza to, iż pracy należy szukać aktywnie, czyli nie ograniczać się do już umieszczonych ofert pracy, ale wyjść krok na przód i samemu dać ogłoszenie lub poszukać pracy w agencjach.

PODKREŚLAJMY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI!!

Podczas rozmowy z przyszłym pracodawcą unikajmy stwierdzeń: wezmę każdą pracę. Nie o to chodzi. Musimy jasno przedstawić nasze kwalifikacje, bądź też zaprezentować się w taki sposób, aby pracodawca zdał sobie sprawę, że znamy swoją wartość i swoje możliwości. Mówmy zatem o tym, czym dotychczas się zajmowaliśmy, w czym jesteśmy dobrzy, jakie są nasze możliwości i ewentualne kwalifikacje.

Co więcej?

Kolejnym istotnym elementem rozmowy kwalifikacyjnej jest nawiązanie odpowiedniego kontaktu z pracodawcą. Co to oznacza? Zawsze warto podtrzymywać kontakt personalny. W momencie kiedy okazuje się, że w danym miejscu nie ma dla nas pracy, może okazać się słusznym zapytanie czy ktoś nie zna innego miejsca pracy, w którym mogliby nas przyjąć. Niejednokrotnie okazuje się, że dzięki nieudanym rozmowom kwalifikacyjnym z jednym pracodawcą, przypadkowo mamy możliwość podjęcia pracy w innym miejscu. Wszystko zależy od naszej komunikatywności oraz chęci znalezienia pracy.

Najpierw praca, potem wyjazd?

Coraz więcej osób decyduje się na szukanie pracy za pomocą Internet, a co za tym idzie, pracodawcy otrzymują ogromnie dużo maili lub innych powiadomień, których nie mają już czasu przeglądać. Co innego jeśli zdecydujemy się, aby pójść do pracy osobiście, w celu wyrażenia gotowości do pracy. W takiej sytuacji pracodawca dużo chętniej zatrudni nas, niż potencjalną osobę, która przesłała swoje CV za pomocą Internetu. Weźmy też pod uwagę, że przynajmniej połowa odpowiedzi na ogłoszenia o pracę, które umieszczane są w Internecie, wysyłane są przez nas nie tylko dlatego, że zależy nam na pracy w danej firmie, ale również dlatego, że lepiej wysłać więcej ogłoszeń, do wielu pracodawców, bo może ktoś będzie chciał nas przyjąć. To właśnie powoduje, iż większe możliwości współpracy posiada osoba, która osobiście pofatyguje się do pracodawcy i przedstawi swoje CV oraz swoje atuty potencjalnemu przyszłemu pracodawcy. Nie bójmy się wypowiadać na głos swoich atutów oraz wszelkich doświadczeń. I pamiętajmy – aktywność to klucz do sukcesu!

Aktywność to klucz do sukcesu, w tym wypadku do znalezienia pracy. Co to oznacza? Oznacza to, iż pracy należy szukać aktywnie, czyli nie ograniczać się do już umieszczonych ofert pracy, ale wyjść krok na przód i samemu dać ogłoszenie lub poszukać pracy w agencjach. PODKREŚLAJMY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI!! Podczas rozmowy z przyszłym pracodawcą unikajmy stwierdzeń: wezmę każdą pracę. Nie o to chodzi. Musimy jasno przedstawić nasze kwalifikacje, bądź też zaprezentować się w taki sposób, aby pracodawca zdał sobie sprawę, że znamy swoją wartość i swoje możliwości. Mówmy zatem o tym, czym dotychczas się zajmowaliśmy, w czym jesteśmy dobrzy, jakie są nasze […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!