Polak złota rączka

Fachowiec, czyli złota rączka kontra Wielka Brytania oraz dlaczego polscy fachowcy w Wielkiej Brytanii są tak doceniani…

 

Na początku warto przedstawić różnice angielskich i polskich złotych rączek.

Angielska złota rączka – osoba wynajmująca fachowca, na przykład do montażu kuchni, musi liczyć się z faktem, iż poza skręceniem mebli oraz zawieszeniem ich na ścianie fachowiec ten nie pomaluje ścian. To wiąże się z faktem, iż do pomalowania ścian musimy zatrudnić kolejnego fachowca, czyli malarza. Malarz jednak nie zamontuje kranu, to wiąże się z zatrudnieniem kolejnego fachowca.

Polska złota rączka – bazując na powyższym przykładzie, polska złota rączka nie tylko zamontuje kuchnie oraz pomaluje ściany, ale najprawdopodobniej zamontuje również kran, oraz przykręci karnisz.

Brytyjskie firmy, a Polacy

Brytyjskie firmy remontowo-budowlane coraz chętniej zatrudniają Polaków. Jednym z powodów większej ilości przyjęć jest niewątpliwie jakość oraz cena świadczonych przez nas usług. Kolejnym ważnym elementem jest ilość wykonywanych usług. Nie ograniczamy się bowiem do pojedynczych usług czy napraw, lecz wykonujemy większe remonty, które bardzo często zaczynają się od prostej instalacji, kończąc na układaniu glazury. Dlatego też, Polacy stali się centrum zainteresowania dla brytyjskich pracodawców.

Jak dostać pracę?

Możliwości są dwie. Zatrudnienie w jednym z przedsiębiorstw lub założenie własnej działalności. Plusami pracy na własną rękę, są niewątpliwie zarobki. Ten rodzaj pracy niesie jednak za sobą również minusy, jak na przykład obowiązek zakupienia niezbędnych do pracy narzędzi, stres związany z wszelkimi formalnościami, a także wieczne poszukiwanie kolejnych zleceń. Praca etatowa natomiast, zapewni nam większy komfort psychiczny, nie będziemy bowiem musieli martwić się o zlecenia czy inne formalności, minusem tego typu pracy są jednak zdecydowanie niższe zarobki.

Jaka praca na początek?

Na początku warto stawiać na firmy. Dzięki temu zdobędziemy doświadczenie, co pozwoli nam na wyrobienie własnej marki, a następnie może przybliżyć nam marzenia o założeniu własnej działalności. Zakładając własną działalność pamiętajmy również, że bez znajomości języka ani rusz. Nie oznacza to, że osoby o słabej znajomości języka nie znajdą pracy, przeciwnie, pamiętajmy jednak, że będzie to praca dla firmy, nie na własną rękę. W tym drugim wypadku, znajomość języka angielskiego, to podstawa!

Fachowiec, czyli złota rączka kontra Wielka Brytania oraz dlaczego polscy fachowcy w Wielkiej Brytanii są tak doceniani…   Na początku warto przedstawić różnice angielskich i polskich złotych rączek. Angielska złota rączka – osoba wynajmująca fachowca, na przykład do montażu kuchni, musi liczyć się z faktem, iż poza skręceniem mebli oraz zawieszeniem ich na ścianie fachowiec ten nie pomaluje ścian. To wiąże się z faktem, iż do pomalowania ścian musimy zatrudnić kolejnego fachowca, czyli malarza. Malarz jednak nie zamontuje kranu, to wiąże się z zatrudnieniem kolejnego fachowca. Polska złota rączka – bazując na powyższym przykładzie, polska złota rączka nie tylko zamontuje […]

Czytaj artykuł