Podatek dochodowy w Niemczech

Zwrot podatku dochodowego przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała i odprowadzała podatki w Niemczech. Podstawą do rozliczenia jest karta podatkowa wydawana przez pracodawcę (Besondere Lohnsteuerbescheinigung) oraz konto bankowe.

Zeznanie podatkowe powinno być przekazane do urzędu najpóźniej do 31 maja.

Podatnikowi przysługują następujące ulgi takie jak:

  • prowadzenie podwójnego gospodarstwa domowego (współmażonek oraz dzieci do 18 roku życia mieszkają w Polsce)
  • posiadanie dzieci
  • dojazd własnym samochodem z Polski do Niemiec i odwrotnie.

O zwrot niemieckiego podatku można ubiegać się maksymalnie do 4 lat wstecz.

Podstawą do otrzymania zwrotu z podatku jest decyzja podatkowa w formie papierowej. Urząd Skarbowy wydaje decyzję o przyznanym zwrocie i przesyła ją listownie tradycyjną drogą pocztową.

Zwrot podatku dochodowego przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała i odprowadzała podatki w Niemczech. Podstawą do rozliczenia jest karta podatkowa wydawana przez pracodawcę (Besondere Lohnsteuerbescheinigung) oraz konto bankowe. Zeznanie podatkowe powinno być przekazane do urzędu najpóźniej do 31 maja. Podatnikowi przysługują następujące ulgi takie jak: prowadzenie podwójnego gospodarstwa domowego (współmażonek oraz dzieci do 18 roku życia mieszkają w Polsce) posiadanie dzieci dojazd własnym samochodem z Polski do Niemiec i odwrotnie. O zwrot niemieckiego podatku można ubiegać się maksymalnie do 4 lat wstecz. Podstawą do otrzymania zwrotu z podatku jest decyzja podatkowa w formie papierowej. Urząd Skarbowy wydaje decyzję o przyznanym […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!