Wyłudzasz zasiłek? Grozi Ci deportacja!

Niemcy postanowili rozprawić się z imigrantami, którzy niesłusznie pobierają zasiłki. Nowe przepisy mają wejść w życie najpóźniej do końca bieżącego roku.

Władze naszych zachodnich sąsiadów chcą raz na zawsze rozprawić się z oszustami, którzy wyłudzają świadczenia, na przykład przyjmując Kindergeld na nieistniejące dziecko. Bardzo często zdarza się też, że imigranci składają wnioski o zasiłki w kilku różnych landach. Wielu imigrantów pracuje na czarno pobierając świadczenia dla bezrobotnych.

Jakie kary spotkają oszustów?

Konsekwencjami dla oszustów mają być natychmiastowe wydalenie z kraju i tymczasowy zakaz wjazdu. Ci, którzy oszukują w sprawie swoich zarobków i pracują na czarno lub pozorują samozatrudnienie, będą mieli tylko 6 miesięcy na znalezienie legalnej pracy. W przeciwnym wypadku ich również czeka przymusowy powrót do swojej ojczyzny. Dużo większa odpowiedzialność karna czeka również tych, którzy pobierają zasiłek dla bezrobotnych, a jeszcze nigdy (w okresie wielu lat wstecz), nie pracowali legalnie w Niemczech. Dotyczy to głównie imigrantów z Rumunii i Bułgarii.

Zaostrzenie przepisów

Niemiecki rząd przyjął właśnie projekt ustawy, która pozwalałaby urzędnikom na podjęcie tak drastycznych kroków. Berlin rozpatruje również wniosek bawarskiej CSU, która chce obniżenia świadczenia na dzieci wypłacanego imigrantom. Według nowej ustawy imigranci mieliby dostawać świadczenie równowarte świadczeniom w ojczystym kraju imigranta lub nie dostawać go w ogóle. Wniosek dotyczy osób, które pracują legalnie na terenie Niemiec, jednak pozostają w rozłące ze swoimi dziećmi. Jeśli rząd pozytywnie rozpatrzy nową ustawę, to Kindergeld przysługiwałby tylko dzieciom mieszkającym ze swoimi rodzicami w Niemczech.

Zmiany uderzą w Polaków!

Szacuje się, że zmiany w największym stopniu dotkną polskich imigrantów, ponieważ aż 28% dzieci, na które pobierany jest Kindergeld przebywa na terenie Polski.

Jeśli chcesz legalnie uzyskać Kindergeld, kliknij TUTAJ.

Niemcy postanowili rozprawić się z imigrantami, którzy niesłusznie pobierają zasiłki. Nowe przepisy mają wejść w życie najpóźniej do końca bieżącego roku. Władze naszych zachodnich sąsiadów chcą raz na zawsze rozprawić się z oszustami, którzy wyłudzają świadczenia, na przykład przyjmując Kindergeld na nieistniejące dziecko. Bardzo często zdarza się też, że imigranci składają wnioski o zasiłki w kilku różnych landach. Wielu imigrantów pracuje na czarno pobierając świadczenia dla bezrobotnych. Jakie kary spotkają oszustów? Konsekwencjami dla oszustów mają być natychmiastowe wydalenie z kraju i tymczasowy zakaz wjazdu. Ci, którzy oszukują w sprawie swoich zarobków i pracują na czarno lub pozorują samozatrudnienie, będą mieli […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!