Ośrodki narciarskie zapraszają… do pracy!

praca na stoku

Idzie zima, co dla wielu kojarzy się oczywiście ze świętami, a dla tych bardziej aktywnych – z uprawianiem sportów zimowych. Dla poszukujących pracy to ważny sygnał – rusza sezon narciarski w alpejskich kurortach. Jeśli nie boimy się mrozów i lubimy Alpy, może warto pomyśleć o wyjeździe do Austrii?

Miłośnicy białego szaleństwa zacierają ręce – liczne kurorty przygotowują się do przyjęcia rzeszy turystów. Co to oznacza dla poszukujących pracę? Oczywiście możliwość zatrudnienia w hotelach, restauracjach i na nartostradach. W alpejskich miejscowościach sezon rusza w listopadzie, by skończyć się wraz z kwietniem, ze szczytem w drugiej połowie grudnia, styczniu i lutym. Do pracy na samych stokach poszukiwani są instruktorzy narciarstwa i snowboardu, ale także personel ratunkowy i medyczny. Hotele to oczywiście zapotrzebowanie na pokojówki, opiekunki do dzieci czy animatorów czasu wolnego i recepcjonistów (rzadziej). Ogłoszenia docierające z restauracji mówią o zapotrzebowaniu na kucharzy, kelnerów i pracowników obsługi. Oczywiście wymagana jest tutaj znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego, w przypadku instruktorów ważne jest również doświadczenie i ukończenie specjalistycznego kursu.

Jeśli mowa o Austrii, ośrodki narciarskie znajdują się we wszystkich regionach kraju: od Tyrolu zaczynając, przez Ziemię Salzburską, Karyntię, Styrię po Górną i Dolną Austrię. Warto poszukiwać więc pracy na specjalnie temu poświęconych portalach, np. tourismusbetriebe.at czy snowsports-academy.at (zakładka Jobbörse).

Idzie zima, co dla wielu kojarzy się oczywiście ze świętami, a dla tych bardziej aktywnych – z uprawianiem sportów zimowych. Dla poszukujących pracy to ważny sygnał – rusza sezon narciarski w alpejskich kurortach. Jeśli nie boimy się mrozów i lubimy Alpy, może warto pomyśleć o wyjeździe do Austrii? Miłośnicy białego szaleństwa zacierają ręce – liczne kurorty przygotowują się do przyjęcia rzeszy turystów. Co to oznacza dla poszukujących pracę? Oczywiście możliwość zatrudnienia w hotelach, restauracjach i na nartostradach. W alpejskich miejscowościach sezon rusza w listopadzie, by skończyć się wraz z kwietniem, ze szczytem w drugiej połowie grudnia, styczniu i lutym. Do […]

Czytaj artykuł