Odlotowy rok 2017!

W 2017 r. zostaną uruchomione nowe połączenia lotnicze z i do Polski. Część z nich ucieszy osoby pracujące lub zamierzające podjąć pracę za granicą.

 

Nowości nie zabraknie na Lotnisku Chopina w Warszawie, dla którego 2016 r. jest rekordowy. W okresie od stycznia do początku grudnia zostało obsłużonych 12 mln pasażerów. Prognozy na 2017 r. zakładają jeszcze lepszy wynik, nawet 14 mln. Przyczyni się do tego m.in. wdrażana przez LOT strategia rentownego wzrostu. – Zgodnie z jej założeniami planujemy oparcie rozwoju na połączeniach dalekiego zasięgu, przede wszystkim do USA i Azji. Dostawa dwóch nowych dreamlinerów w przyszłym roku pozwoli na uruchomienie dalekodystansowych lotów już od wiosny. Spodziewamy się dużego zainteresowania naszą ofertą – mówi Adrian Kubicki, p.o. rzecznik prasowy LOT. Narodowy przewoźnik po raz pierwszy w swojej historii zaproponuje bezpośrednie rejsy na Zachodnie Wybrzeże USA. Połączenia do Los Angeles będą realizowane 4 razy w tygodniu, pierwsze jest zaplanowane na 3 kwietnia 2017 r. Do rozkładu lotów powróci Newark, czyli drugie lotnisko Nowego Jorku. Pasażerowie skorzystają z tej propozycji od 28 kwietnia. Rejsy z Warszawy będą obsługiwane najpierw 4, a od sierpnia 5 razy w tygodniu.

Siatkę połączeń z największego polskiego lotniska poszerzy też Wizz Air. Wśród zapowiedzianych nowości są m.in. Billund (park rozrywki Legoland, Dania), Santander, Lyon i Nicea. Realizacja tych lotów rozpocznie się odpowiednio od 27 marca, 31 marca, 30 czerwca i 1 lipca. – Obecnie Wizz Air oferuje 146 tras z ośmiu polskich lotnisk. Od stycznia do 30 listopada 2016 r. ponad 6,4 mln pasażerów skorzystało z naszych usług na połączeniach z i do Polski, co stanowi 13% wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem. Spodziewamy się dalszego dużego zaint25eresowania niskokosztowymi podróżami w nadchodzących latach – mówi Gabor Vasarhelyi, menedżer ds. komunikacji w Wizz Air.

Do stolicy dolecą też pasażerowie z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów. Ryanair zamierza przewozić ich codziennie od 26 marca.

 

Od lipca z Kraków Airport znów będzie można bezpośrednio podróżować do USA. Boeing 787 Dreamliner w barwach LOT ma kursować do Chicago raz w tygodniu. – Po siedmiu latach zyskaliśmy rejsy do jednego z największych miast Ameryki Północnej. To niewątpliwie połączenie prestiżowe, ale też cieszące się dużym zainteresowaniem pasażerów z: Małopolski, sąsiednich regionów, a także Słowaków – mówi Monika Pabisek, rzecznik prasowy Kraków Airport. Ponadto zostanie rozszerzona oferta przygotowana przez SAS. Od 26 marca przewoźnik zamierza realizować po dwa rejsy tygodniowo do Sztokholmu-Arlandy. Tego samego dnia Eurowings zainauguruje loty do Düsseldorfu. Mają się one odbywać codziennie z wyjątkiem sobót. Ryanair uruchomi 5 nowych tras w sezonie letnim. Będą to: Wenecja-Treviso, Pescara, Porto, Chania (Kreta) oraz Lourdes. – Zawsze cieszymy się, mogąc ogłosić kolejne połączenie. Zwykle towarzyszą temu interesujące promocje, podczas których bilety w najatrakcyjniejszych cenach dostępne są na www.Ryanair.com. Podobnie było, kiedy ogłaszaliśmy siatkę połączeń na zimę 2016/2017 oraz lato 2017 r. Promocje jednak zdarzają się znacznie częściej, warto więc na bieżąco śledzić naszą stronę internetową – informuje Olga Pawlonka, menedżer ds. sprzedaży i marketingu na Europę Środkową i Wschodnią Ryanair.

Już od 14 stycznia 2017 r. z Gdańska będzie można raz w tygodniu dotrzeć do Grenoble. Pasażerów na pokład zaprosi Wizz Air. 29 marca 2017 r. zainaugurowane zostaną loty do Bergen oferowane przez SAS. Chętni wybiorą spośród trzech rejsów w tygodniu. Ryanair otworzy trasę do Vaxjo Smaland (Szwecja). Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą kursować 2 razy w tygodniu.

Wizz Air zaproponuje 4 nowe połączenia z Katowice Airport. W rozkładzie pojawią się: Lizbona,    Katania, Malta oraz Reykjavik. Oferta Pyrzowic zostanie też rozszerzona o Amsterdam-Schiphol, o czym poinformowała linia lotnicza Transavia. Ten przewoźnik uruchomi też trasę do stolicy Holandii z Wrocławia. Zaplanowane są 3 loty w tygodniu. Z taką samą częstotliwością Wizz Air zabierze pasażerów z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Oslo-Torp. Inauguracja połączenia nastąpi 20 maja. Na plany przewoźników dotyczące sezonu zimowego 2017/2018 trzeba jeszcze poczekać.

 

Nowe połączenia w 2017 r. (przykłady)

Warszawa – Los Angeles

Warszawa – Newark

Kraków – Chicago

Kraków – Sztokholm-Arlandy

Gdańsk – Bergen

Katowice – Reykjavik

Olsztyn – Oslo-Torp

Marcin Gazda, autor miesięcznika Praca za granicą, tekst pochodzi z serwisu www.pracazagranica.pro

W 2017 r. zostaną uruchomione nowe połączenia lotnicze z i do Polski. Część z nich ucieszy osoby pracujące lub zamierzające podjąć pracę za granicą.   Nowości nie zabraknie na Lotnisku Chopina w Warszawie, dla którego 2016 r. jest rekordowy. W okresie od stycznia do początku grudnia zostało obsłużonych 12 mln pasażerów. Prognozy na 2017 r. zakładają jeszcze lepszy wynik, nawet 14 mln. Przyczyni się do tego m.in. wdrażana przez LOT strategia rentownego wzrostu. – Zgodnie z jej założeniami planujemy oparcie rozwoju na połączeniach dalekiego zasięgu, przede wszystkim do USA i Azji. Dostawa dwóch nowych dreamlinerów w przyszłym roku pozwoli na […]

Czytaj artykuł