Nie zmieniłeś tablic rejestracyjnych? Czeka Cię kara!

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzył przepisy dotyczące obowiązku rejestracji zagranicznych samochodów. Od listopada ubiegłego roku czeka Cię grzywna, jeśli nie zarejestrujesz swojego samochodu, którym poruszasz się po terenie UK dłużej niż pół roku.

Kara za niezarejestrowanie pojazdu może wynieść nawet kilkaset funtów. Każdy, kto postanowi przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii na dłużej niż 6 miesięcy i zamierza zabrać ze sobą samochód, obowiązkowo musi zarejestrować go, a także dokonać kilku zmian, które nie będą już tak łatwe jak wypełnienie kilku papierków w urzędzie.

Z czym wiąże się rejestracja samochodu w UK?

Aby zarejestrować samochód musimy wybrać się do urzędu, wypełnić dokumenty, zapłacić 55 funtów za rejestrację, opłacić podatek drogowy, uzyskać certyfikat MOT. W niektórych przypadkach zmuszeni jesteśmy zapłacić także podatek VAT.

Ponadto musimy koniecznie zamienić licznik z kilometrowego na milowy, a także wymienić światła.

Minister transportu uważa, że zagraniczne, niezarejestrowane w UK samochody stwarzają niebezpieczeństwo na brytyjskich drogach, dlatego, jak ostrzega, użyje wszelkich dostępnych informacji, by zmusić takich kierowców do legalizacji pojazdów.

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzył przepisy dotyczące obowiązku rejestracji zagranicznych samochodów. Od listopada ubiegłego roku czeka Cię grzywna, jeśli nie zarejestrujesz swojego samochodu, którym poruszasz się po terenie UK dłużej niż pół roku. Kara za niezarejestrowanie pojazdu może wynieść nawet kilkaset funtów. Każdy, kto postanowi przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii na dłużej niż 6 miesięcy i zamierza zabrać ze sobą samochód, obowiązkowo musi zarejestrować go, a także dokonać kilku zmian, które nie będą już tak łatwe jak wypełnienie kilku papierków w urzędzie. Z czym wiąże się rejestracja samochodu w UK? Aby zarejestrować samochód musimy wybrać się do urzędu, wypełnić dokumenty, zapłacić 55 […]

Czytaj artykuł