Którą linię autokarową wybrać?

Planując wyjazd lub powrót z pracy za granicą często zastanawiamy się, z jakiej firmy transportowej skorzystać. Czy lepiej zaufać większemu przewoźnikowi, czy dać szansę mniejszemu?

Małe linie autokarowe z jednej strony kuszą tańszymi biletami, mniejszym obłożeniem i indywidualnym podejściem do klienta. Z drugiej zaś nie zawsze budzą zaufanie, właśnie ze względu na niewielką ilość pasażerów. Niektórzy na samą myśl o małej firmie transportowej układają sobie w głowie scenariusz rozpadającego się mini-busika, którego prowadzi szwagier Andrzej, a którego naprawia wujek Staszek 😉

Większy przewoźnik przyciąga klientów wysokim standardem obsługi – WiFi na pokładzie, wygodne, rozkładane fotele, możliwość rezerwacji i kupna biletów online. Ponadto budzi większe zaufanie – jeśli klient usłyszy w reklamie, że przewoźnik X jest niezawodny, to raczej tak też pomyśli.  Minusem jest jednak duża ilość pasażerów, a co za tym idzie, jeśli chcemy załapać się na wolne miejsce, to musimy zarezerwować je odpowiednio wcześnie. Możemy zapomnieć o wolnych fotelach, gdy rezerwujemy bilet tuż przed okresem świątecznym.

Którego przewoźnika wybrać?

Przede wszystkim sprawdzonego i rekomendowanego! Wybierzmy tę firmę, z których usług już korzystaliśmy i która nas nie zawiodła. Możemy także sugerować się opinią znajomych i rodziny. Na rynku jest wiele ofert: zarówno nierzetelni giganci jak profesjonalne małe firmy i odwrotnie. Doświadczenie nasze bądź polecenie znajomej osoby będzie tu najważniejsze.

O tym, jak zaoszczędzić na podróży za granicę, albo nawet odbyć ją… za darmo, przeczytasz tutaj.

Planując wyjazd lub powrót z pracy za granicą często zastanawiamy się, z jakiej firmy transportowej skorzystać. Czy lepiej zaufać większemu przewoźnikowi, czy dać szansę mniejszemu? Małe linie autokarowe z jednej strony kuszą tańszymi biletami, mniejszym obłożeniem i indywidualnym podejściem do klienta. Z drugiej zaś nie zawsze budzą zaufanie, właśnie ze względu na niewielką ilość pasażerów. Niektórzy na samą myśl o małej firmie transportowej układają sobie w głowie scenariusz rozpadającego się mini-busika, którego prowadzi szwagier Andrzej, a którego naprawia wujek Staszek 😉 Większy przewoźnik przyciąga klientów wysokim standardem obsługi – WiFi na pokładzie, wygodne, rozkładane fotele, możliwość rezerwacji i kupna biletów […]

Czytaj artykuł