Jak zaoszczędzić na podróżach lotniczych (i nie tylko) – odcinek 2

W tym odcinku o tym, jak oszczędzić na transporcie bagażu w samolocie.

Jeśli musimy przewieźć coś poza lekkim bagażem podręcznym, to można sporo zaoszczędzić, wiedząc że:

  • Taniej jest nadać bagaż kurierem w postaci paczki, a lecieć tylko z małym bagażem podręcznym. Mankament tej metody polega na tym, że bagaż ten może dotrzeć na miejsce nawet parę dni później niż my. No ale nie zawsze jest od razu potrzebny. Z Wielkiej Brytanii do Polski taką paczkę można nadać często w polskich sklepach.
  • Jeśli jednak musimy przewieźć większy bagaż w luku bagażowym samolotu, pamiętajmy że cena za jego transport jest dużo wyższa w szczycie wakacyjnym niż poza nim. Sprawdźmy na stronie przewoźnika, kiedy wypadają te dni, czasem warto przesunąć wyjazd o dwa dni, aby uniknąć wyższej opłaty,
  • Naprawdę warto jest zważyć i zmierzyć bagaż (podręczny także) czy jego gabaryty oraz ciężar nie przekraczają progu kilogramów z danej opcji cenowej. Sprawdźmy te progi i ceny na stronie przewoźnika. Jeśli trafimy na skrupulatnego funkcjonariusza, będziemy dopłacać za każdy przekroczony kilogram, a to wydatek nieproporcjonalnie wysoki i zupełnie nieopłacalny. Taki funkcjonariusz nie wpuści nas też do samolotu z bagażem podręcznym, który nie zmieści się do wzorcowego boksu o wymiarach szafki bagażowej przy wyjściu z terminala na płytę lotniska.
  • Pakując rzeczy do bagażu dużego oraz podręcznego pamiętajmy, co wolno przewozić i w jakich ilościach (sprawdźmy na stronie internetowej przewoźnika regulamin). Zwróćmy szczególną uwagę na dozwolone pojemności butelek z płynami w bagażu podręcznym. Jeśli coś będzie za duże – napój, szampon, odżywka do włosów, żel itd. – zostanie to skonfiskowane, po prostu wyrzucone do kosza, i nie będzie już możliwości zostawić tego komuś, kto nas odprowadzał na lotnisko.
  • Jeśli jakiś płaszcz czy buty są ciężkie i duże, lepiej założyć je na siebie i tak ubranym wchodzić do samolotu. Nasz bagaż stanie się lżejszy i mniejszy, a jego transport przez to może być tańszy.

W tym odcinku o tym, jak oszczędzić na transporcie bagażu w samolocie. Jeśli musimy przewieźć coś poza lekkim bagażem podręcznym, to można sporo zaoszczędzić, wiedząc że: Taniej jest nadać bagaż kurierem w postaci paczki, a lecieć tylko z małym bagażem podręcznym. Mankament tej metody polega na tym, że bagaż ten może dotrzeć na miejsce nawet parę dni później niż my. No ale nie zawsze jest od razu potrzebny. Z Wielkiej Brytanii do Polski taką paczkę można nadać często w polskich sklepach. Jeśli jednak musimy przewieźć większy bagaż w luku bagażowym samolotu, pamiętajmy że cena za jego transport jest dużo wyższa […]

Czytaj artykuł