Jacy są Holendrzy? Zanim się przeprowadzisz, poznaj mentalność Holendrów!

Planujesz przeprowadzkę do Holandii? Zastanawiasz się jak zadbać o życie towarzyskie za granicą? Czy do gadasz się z Holendrami? 

Dziś kilka słów o mentalności Holendrów i tym, czego możecie się spodziewać w zakresie relacji międzyludzkich, po wyjeździe do Holandii. 

Na samym wstępie warto zacząć od tego, że Holendrzy, zresztą tak samo jak każda inna narodowość, ma przepisane zachowania stereotypowe. Często te mijają się z rzeczywistością. Właśnie dlatego dziś tworzymy ten wpis. 

Od lat krążą stereotypy o Holendrach, że są oni zarozumiali. Prawda jest taka, że co człowiek to zachowanie. Nie możemy jednak wrzucać wszystkich do jednego worka, bo jest to krzywdzące. Możemy za to powiedzieć Wam, na co warto zwrócić uwagę w kontaktach z Holendrami. 

Tolerancja
Zacznijmy od przyjemnych informacji. Holendrzy to bardzo tolerancyjny naród. Od wielu, wielu lat kraj ten jest otwarty na osoby zza granicy. To jednak niejedyna dziedzina, w której naród wykazuje się tolerancją — większość popiera również równość osób homoseksualnych. Tolerancja u Holendrów objawia się również w przypadku różnic majątkowych. Dla nich każdy jest równy, niezależnie od stanu posiadania. Ładna cecha, prawda? 

Biznes
Z Holendrem możesz zrobić dobry biznes. Od zawsze mówi się, że Holendrzy potrafią świetnie handlować i znają się na biznesie. Skąd takie umiejętności? Przede wszystkim z mocno zakorzenionej, naturalnej oszczędności i chęci edukacji w zakresie innowacji.

Wygląd na drugim miejscu 
Być może kiedyś już o tym słyszeliście. Holendrzy są bardzo praktyczni. Ta cecha często przekłada się na ich ubiór, ponieważ twierdzą, że to, co na siebie zakładają, ma być wygodne — nie koniecznie ładne. 

Pewność siebie podstawą relacji 
Holendrzy wierzą w siebie i swoje możliwości. To bardzo pewny siebie naród, który nie boi się wyrażać na głos swoich myśli. Jeżeli zatem w relacji z Holendrem usłyszysz coś, co sprawi Ci przykrość, z dużą pewnością było tak, że Holender chciał być szczery, a nie zrobić przykrość. Są oni również odważni i nie boją się zwiedzać, podróżować, uczyć i iść do przodu. Nie rozumieją biernego podejścia do życia. 

Paradoks, czyli lenistwo w kuchni
Mówimy o tym, że Holendrzy uwielbiają działać, jednak z drugiej strony nie da się ukryć, że jako naród są dość leniwi i lubią chodzić na skróty. To możemy zobaczyć, chociażby wchodząc do supermarketu. Ilość dań gotowych i produktów, które można spożyć od ręki, jest zatrważająca. Niezwykle popularne są tam również restauracje z dostawami. 

Gościnność, to nie jest mocna strona Holendrów 
Nie da się ukryć. To może szczególnie dziwić Polaków, którzy wybiorą się do Holandii, bo przecież my jesteśmy niezwykle gościnnym narodem. Kiedy przychodzą do nas goście, zostawiamy stół pysznościami. Kiedy jednak wybierzecie się w gości do Holendrów, możecie liczyć najwyżej na herbatę i kawałek ciastka.

Myślą dużo o sobie 
To fakt! Holendrzy są mocno skoncentrowani na sobie. Nad tym nie ma co rozprawiać. Holendrzy najpierw myślą o sobie, nawet w kontekście rodziny. Dla przykładu statystyki pokazują, że holenderscy rodzice chcą szybkiej wyprowadzki dzieci z domu rodzinnego. 

Tacy to właśnie Ci Holendrzy. Z pewnością część cech szczególnych u Holendrów, może powodować pewne zgrzyty pomiędzy nimi a obywatelami innych krajów, jednak należy pamiętać, że wszyscy jesteśmy, tylko i aż, ludźmi. Każdy z nas jest inny i nie wszyscy muszą się lubić. Powinniśmy się jednak szanować i chcieć poznać innych. Życzymy Wam owocnych, nowych znajomości w Holandii! 

Planujesz przeprowadzkę do Holandii? Zastanawiasz się jak zadbać o życie towarzyskie za granicą? Czy do gadasz się z Holendrami?  Dziś kilka słów o mentalności Holendrów i tym, czego możecie się spodziewać w zakresie relacji międzyludzkich, po wyjeździe do Holandii.  Na samym wstępie warto zacząć od tego, że Holendrzy, zresztą tak samo jak każda inna narodowość, ma przepisane zachowania stereotypowe. Często te mijają się z rzeczywistością. Właśnie dlatego dziś tworzymy ten wpis.  Od lat krążą stereotypy o Holendrach, że są oni zarozumiali. Prawda jest taka, że co człowiek to zachowanie. Nie możemy jednak wrzucać wszystkich do jednego worka, bo jest to […]

Czytaj artykuł