Holenderskie hotele a praca

Możliwość pracy, wysokie zarobki, te oraz wiele innych korzystnych rozwiązań czeka na osoby zainteresowane pracą w holenderskich hotelach.

Jaki rodzaj pracy?

Najwięcej ofert pracy w holenderskich hotelach, czeka niewątpliwie na personel sprzątający, obsługę hotelu oraz gastronomii.

Warto wspomnieć, iż polska pokojówka w Holandii może zarobić tygodniowo około 340 euro. Co należy do prac wykonywanych przez pokojówkę? Między innymi uzupełnianie środków kosmetycznych i higienicznych, a także sprzątanie i odkurzanie pokoi, mycie łazienek oraz wymiana ręczników oraz pościeli. Należy być jednak świadomym, iż pokojówka musi posprzątać dziennie nawet kilkanaście pokoi. Stawki które może zarobić polska pokojówka w Holandii zaczynają się od 8,66 euro za godzinę, co daje nam miesięczną stawkę w wysokości 1400-1500 euro. Pamiętajmy jednak, że im wyższe standardy hotelu, tym większe wymagania rekrutacyjne.

Osoby, które chcą pracować w gastronomii, muszą mieć w tej dziedzinie przynajmniej roczne doświadczenie, oraz znać na dobrym poziomie język angielski lub niemiecki. Praca w gastronomii to przede wszystkim praca jako kelner. W jego obowiązki wlicza się obsługa gości hotelowych, serwowanie dań oraz napojów, sprzątanie stolików oraz przyjmowanie należności od klientów restauracji. Podobnie jak w przypadku pokojówek, zarobki kelnerów osiągają około 350 euro tygodniowo. Warto pamiętać jednak, iż praca kelnera łączy się zazwyczaj z napiwkami. Dzięki temu możemy zarobić nieco więcej.

Holenderska gastronomia poszukuje również kucharzy. Aby móc próbować sił jako kucharz, należy posiadać przynajmniej 2 letnie doświadczenie, a także jak w przypadku kelnerów, znać dobrze język niemiecki lub angielski. Stawki oferowane kucharzą wynoszą 10-12 euro za godzinę.

Gdzie znaleźć pracę?

Możliwości jest wiele. Jednym z pewniejszych sposobów jest poszukiwanie pracy za pośrednictwem agencji pracy, które specjalizują się w rekrutacji pracowników hoteli. Można oczywiście próbować znaleźć pracę na własną rękę, za pośrednictwem stron internetowych hoteli w których chcielibyśmy pracować.

Minusy?

Ciężko będzie znaleźć nam pracę w Holandii nie znając, przynajmniej w stopniu komunikatywnym, języka niemieckiego bądź angielskiego. Dla holenderskich pracodawców istotne jest też doświadczenie, które zdobyliśmy dotychczas w swoim życiu zawodowym. Musimy być tego świadomi podczas aplikowania na różne oferty pracy, a później podczas podejmowania decyzji o wyjeździe.

Możliwość pracy, wysokie zarobki, te oraz wiele innych korzystnych rozwiązań czeka na osoby zainteresowane pracą w holenderskich hotelach. Jaki rodzaj pracy? Najwięcej ofert pracy w holenderskich hotelach, czeka niewątpliwie na personel sprzątający, obsługę hotelu oraz gastronomii. Warto wspomnieć, iż polska pokojówka w Holandii może zarobić tygodniowo około 340 euro. Co należy do prac wykonywanych przez pokojówkę? Między innymi uzupełnianie środków kosmetycznych i higienicznych, a także sprzątanie i odkurzanie pokoi, mycie łazienek oraz wymiana ręczników oraz pościeli. Należy być jednak świadomym, iż pokojówka musi posprzątać dziennie nawet kilkanaście pokoi. Stawki które może zarobić polska pokojówka w Holandii zaczynają się od 8,66 […]

Czytaj artykuł