Fakty i mity o pracy w Anglii

Czy praca w Anglii to faktycznie sielanka? Wielkie pieniądze i niewiele pracy? Jak jest naprawdę? Przestawiamy fakty i mity o życiu i pracy w Anglii⬇️

  • Anglia to wciąż najpopularniejszy kierunek – MIT 

Zainteresowanie pracą w Anglii wciąż jest, jednak już nie tak wielkie jak kiedyś. Kiedy tylko Anglia przystąpiła do Unii Europejskiej, ludzie masowo decydowali się na wyprowadzkę. Teraz, kiedy w powietrzu wisi aura Brexitu, boimy się wyjazdu i jego konsekwencji. 

  • Każdy znajdzie tu pracę dla siebie – FAKT

Brzmi intrygująco, prawda? To fakt. W związku z coraz mniejszym zainteresowaniem pracą w  Anglii, ta zwiększa swój popyt na pracowników. Zarówno wykwalifikowani lekarze, naukowcy, programiści jak i pracownicy fizyczni będą w stanie ułożyć sobie tu życie na dobrym poziomie.Wciąż bardzo duży sektor prac w tym kraju stanowią pracownicy zagraniczni. Wciąż bardzo duży sektor prac w tym kraju stanowią pracownicy zagraniczni. 

  • W Anglii zarobisz znacznie lepiej niż w Polsce – FAKT

Średnia krajowa przekracza tu 2 tysiące funtów, co już daje więcej niż w Polsce. Biorąc pod uwagę, że średnio wynajem mieszkania to około 450 -550 GBP a jedzenie około 300 GBP w miesiącu. 

Szacuje się, że w branży budowlanej pracownicy zarabiają 40-50 tysięcy funtów rocznie. Zarobek lekarzy, dyrektorów PR i IT to mniej więcej 5500 miesięcznie zaś w branży lotniczej jest to prawie 10000 funtów miesięcznie! 

  • Tylko praca w Londynie ma jakikolwiek sens – MIT 

Tłumy, wysokie ceny w sklepach oraz bardzo wysokie koszty wynajmu mieszkania – tak właśnie można krótko opisać pracę w Londynie. Być może zarobki w tym mieście są nie o wyższe, ale biorąc pod uwagę koszty utrzymania, po prostu się nie opłaca. Jest wiele innych mniejszych miejsc w Anglii, gdzie zarobki będą podobne jak w Londynie ale już koszty utrzymania znacznie spadną. 

  • Wystarczy, że przyjadę – jakoś to będzie – MIT 

Po przyjeździe do Anglii trzeba załatwić podstawowe sprawy. Co musisz załatwić, żeby moc normalnie funkcjonować w nowym miejscu? 

NIN – Twój numer ubezpieczenie społecznego. Możesz zacząć bez niego pracę, ale jego uzupełnienie jest obowiązkowe. To dzięki niemu Twój pracodawca może odprowadzić składki. Na odbiór NINu czeka się kilkanaście dni. 

Status osoby osiedlonej – od 2018r. należy zapisywać się w rejestrze obywateli Unii Europejskiej. W zależności od Twoich planów – musisz zarejestrować się jako osoba tymczasowo osiedlona (do 5 lat) lub jako osiedlona (powyżej 5 lat). 

  • Praca wakacyjna to świetny pomysł! – FAKT

Wielka Brytania jest otwarta na tymczasowych, sezonowych pracowników. Tego typu praca może zapewnić szybki przypływ gotówki i możliwość odłożenia pieniędzy. Najwiecej prac sezonowych zaproponuje branża gastronomiczna, hotelarska i turystyczna. To świetna propozycja dla studentów czy par, które chcą pracować razem. Taką pracę znajdziesz poprzez agencje zatrudnienia. Pamiętaj tylko, aby dobrze je sprawdzić❗️

  • Praca bez znajomości języka nie jest możliwa – MIT 

Jest wiele ogłoszeń o pracę, w których znajdziemy punkt „nie wymagamy znajomości języka”. Zwykle są to prace, które nie wymagają kwalifikacji i są jednymi z gorzej płatnych, ALE SĄ.  Staramy się jednak zachęcać do nauki języka, bo w ten sposób dużo łatwiej o lepiej płatną pracę, awans i o lepszy kontakt z pracodawcą i współpracownikami. 

  • Znów muszę robić prawo jazdy – MIT

Z uwagi na to, że Polska to członek  Europejskiej Strefy Ekonomicznej, polskie prawo jazdy sprawdzi się tak samo w UK. Jeśli chcesz mieć angielskie prawo jazdy to możesz dokonać wymiany. Nie musisz robić na nowo prawa jazdy❗️Jedyne kroki jakie musisz podając, aby zamienić prawa jazdy to uzupełnienie odpowiedniego formularza i złożenie go w urzędzie. Taka wymiana kosztuje około 40 funtów, a prawo jazdy jest odnawiane co 10 lat, inaczej niż w Polsce. 

Powyżej przedstawiliśmy 8 najbardziej popularnych faktów i mitów na temat życia i pracy w Anglii. Niebawem pojawi się kolejny wpis więc bądźcie z nami?


Czy praca w Anglii to faktycznie sielanka? Wielkie pieniądze i niewiele pracy? Jak jest naprawdę? Przestawiamy fakty i mity o życiu i pracy w Anglii⬇️ Anglia to wciąż najpopularniejszy kierunek – MIT  Zainteresowanie pracą w Anglii wciąż jest, jednak już nie tak wielkie jak kiedyś. Kiedy tylko Anglia przystąpiła do Unii Europejskiej, ludzie masowo decydowali się na wyprowadzkę. Teraz, kiedy w powietrzu wisi aura Brexitu, boimy się wyjazdu i jego konsekwencji.  Każdy znajdzie tu pracę dla siebie – FAKT Brzmi intrygująco, prawda? To fakt. W związku z coraz mniejszym zainteresowaniem pracą w  Anglii, ta zwiększa swój popyt na pracowników. Zarówno […]

Czytaj artykuł