Dlaczego warto pracować w Belgii?

Dlaczego warto pracować w Belgii? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków, którzy rozważają wyjazd do pracy za granicę swojego kraju. 

Często mówi się, że Belgia to idealne miejsce do pracy i życia. Dziś wymieniamy najpopularniejsze z argumentów, dla których ludzie decydują się na wyjazd do Belgii…

  1. Stosunkowo łatwo znaleźć tam pracę 

Pracy za granicą najczęściej szuka się poprzez internet. Istnieje wiele serwisów, w których mnożą się oferty pracy z zagranicy. Oferty są zróżnicowane, ale jedno jest pewne, jest ich wiele. Wszystko zależy oczywiście od branży, w której pracujemy, jednak w Belgii z pewnością znajdą pracę osoby doświadczone w sektorze budowlanym. Co ciekawe, za granicą znajdą pracę również osoby bez większego doświadczenia, szczególnie w branżach sezonowych i w produkcji. Belgia to kraj o niskim współczynniku bezrobocia. Praca czeka tu również na opiekunów osób starszych, na mechaników pojazdów, wyżej wspomnianych budowlańców (brukarze, murarze…), ale i na pracowników biurowych. 

2. Belgia jest otwarta na rezydentów

Zarówno belgijski rynek pracy, jak i społeczeństwo w Belgii są otwarte na osoby przyjeżdżające zza granicy. Wystarczy przejść się po ulicach stolicy, aby zrozumieć, że w tym kraju mieszają się kultury, a mimo to wszyscy są dla siebie mili. Oczywiście, jak wszędzie, znajdą się wyjątki, ale doświadczenie podpowiada, że Belgia to przyjazny kraj dla przyjezdnych. 

3. Sektor zdrowia 

Sektor zdrowia w Belgii polega na obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym, któremu podlegają m.in. osoby pracujące. Plusem jest fakt, że ubezpieczenie pokryje większość kosztów związanych z leczeniem, hospitalizacją, niezbędnymi lekami, a nawet uzupełni większość wypłaty w przypadku niezdolności do pracy. Mimo że nie można powiedzieć, że ubezpieczenie w Belgii pokryje wszystkie koszty, to z pewnością warto je mieć, ponieważ niedopełnienie obowiązku będzie wiązało się z poniesieniem 100% kosztów związanych z leczeniem. 

Warto pamiętać, że istnieją dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia w Belgii, które uzupełnią luki ubezpieczenia obowiązkowego i w razie potrzeby zwolnią z ponoszenia dodatkowych kosztów. 

4. Zarobki 

Niewątpliwy plus, który skłania obywateli innych państw, w tym Polaków, do przyjazdu do Belgii. Pracownicy w Belgii, zarabiają w euro, co stanowi podstawową różnicę w zarobkach dla Polaków. Mimo że życie w Belgii nie najlżej do najtańszych, to przyjezdnym dalej opłaca się pracować i zarabiać, bo nawet przy stosunkowo niskiej pensji, są w stanie coś odłożyć. To powód, dla którego ludzie wyjeżdżają nie tylko do Belgii, ale do Niemiec, Holandii i innych krajów. Dzięki wyjazdom i oszczędnym miesiącom Polacy są w stanie odłożyć naprawdę sporo pieniędzy. 

Oczywiście każdy, kto decyduje się na wyjazd za granicę, podejmuje tę decyzję na podstawie zalet i wad. Jeżeli w danym przypadku te pierwsze przeważają, to wyjazd do pracy do Belgii okazuje się świetnym wyjściem. Z doświadczenia wiemy, że to ostatni punkt, czyli dobre zarobki za granicą, są główną przyczyną wyjazdów. 

Attachment.png

Dlaczego warto pracować w Belgii? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków, którzy rozważają wyjazd do pracy za granicę swojego kraju.  Często mówi się, że Belgia to idealne miejsce do pracy i życia. Dziś wymieniamy najpopularniejsze z argumentów, dla których ludzie decydują się na wyjazd do Belgii… Stosunkowo łatwo znaleźć tam pracę  Pracy za granicą najczęściej szuka się poprzez internet. Istnieje wiele serwisów, w których mnożą się oferty pracy z zagranicy. Oferty są zróżnicowane, ale jedno jest pewne, jest ich wiele. Wszystko zależy oczywiście od branży, w której pracujemy, jednak w Belgii z pewnością znajdą pracę osoby doświadczone w sektorze budowlanym. […]

Czytaj artykuł