Deklaracje podatkowe w Wielkiej Brytanii do 31 stycznia!

31 stycznia 2015 roku mija termin składania elektronicznych deklaracji podatkowych za rok 2013/2014. Dotyczy to osób pracujących na zasadzie samozatrudnienia (także jako członek spółki – ang. partnership) w Wielkiej Brytanii. Koniecznie złóżcie swoje zeznania, ponieważ w przeciwnym razie możecie zostać ukarani sankcją finansową!

Self Assessment

Self Assessment to nazwa systemu, dzięki któremu samodzielnie możemy wypełnić elektroniczną lub papierową wersję deklaracji podatkowej (tax return) dla brytyjskiego fiskusa, czyli HM Revenue & Customs (HMRC).

Niewątpliwym plusem złożenia deklaracji online jest natychmiastowe obliczenie należnego podatku. Aby to zrobić, konieczna jest rejestracja w systemie przy użyciu dziesięciocyfrowego numeru podatnika (UTR – Unique Taxpayer Reference), który można znaleźć w korespondencji od HMRC.

Możesz również otrzymać go pocztą, kontaktując się wcześniej z Tax Office. Informacje na ten temat dostępne są również na stronie: www.gov.uk.

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Kwota, jaką zwróci ci HMRC zależna jest o wysokości całkowitego dochodu brutto Total pay oraz sumy zaliczek zapłaconych na podatek dochodowy Total tax. O zwrot podatku można ubiegać się aż do czterech lat wstecz! Podstawą do otrzymania zwrotu jest zaświadczenie P60 lub P46, do wydania których zobowiązany jest Twój pracodawca.

Jeśli chcesz uzyskać pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności, od pozyskania dokumentów od pracodawcy, aż do otrzymania pieniędzy z zagranicznego urzędu na Twój rachunek bankowy, zgłoś się do jednego z biur podatkowych, na przykład Euro-punkt.

31 stycznia 2015 roku mija termin składania elektronicznych deklaracji podatkowych za rok 2013/2014. Dotyczy to osób pracujących na zasadzie samozatrudnienia (także jako członek spółki – ang. partnership) w Wielkiej Brytanii. Koniecznie złóżcie swoje zeznania, ponieważ w przeciwnym razie możecie zostać ukarani sankcją finansową! Self Assessment Self Assessment to nazwa systemu, dzięki któremu samodzielnie możemy wypełnić elektroniczną lub papierową wersję deklaracji podatkowej (tax return) dla brytyjskiego fiskusa, czyli HM Revenue & Customs (HMRC). Niewątpliwym plusem złożenia deklaracji online jest natychmiastowe obliczenie należnego podatku. Aby to zrobić, konieczna jest rejestracja w systemie przy użyciu dziesięciocyfrowego numeru podatnika (UTR – Unique Taxpayer Reference), który można znaleźć […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!