Czego nie robić za granicą?

Będąc na wakacjach za granicą, warto wcześniej zapoznać się z pewnymi normami, zachowaniami, które pomogą nam zmierzyć się z codziennością, ułatwią zrozumienie różnic kulturowych, a także uratują nas przed popełnieniem błędu!

Przyjrzyjmy się zatem pokrótce poszczególnym państwom:

Niemcy

Niemcy to dość wymagający kraj. Nie należy tam pstrykać palcami na kelnerów, gdyż z pewnością odbiorą to jako obrazę. Będąc w Niemczech niech nie przyjdzie nam do głowy żeby się gdzieś spóźnić! Jeśli jednak nam się to zdarzy, należy za nie niezwłocznie przeprosić. Nie powinniśmy również wszczynać rozmów o Drugiej Wojnie Światowej, polityce, a nawet na temat życia osobistego.

Szwecja, Norwegia, Finlandia…

Kraje skandynawskie piękne, ale i chłodne… ich mieszkańcy cenią sobie swoją przestrzeń prywatną. Czego zatem nie robić? Nie siadać w autobusie na miejscu obok, jeśli cały autobus jest pusty. Dystans i zachowanie odległości, dwa tak bliskie sobie znaczeniu słowa, ale jeżeli się do nich zastosujemy, z pewnością będzie nam się żyło łatwiej.

Włochy

We Włoszech życie toczy się swoim tempem. Dlatego też, gdy ktoś zaprasza nas na obiad, czy kolację, spóźnijmy się! Nigdy nie przychodźmy przed czasem, ani nawet punktualnie. 
Pamiętajmy również, że idąc na kolację do restauracji, nie należy zamawiać cappuccino, dlaczego? Cappuccino pija się tylko w porach śniadaniowych!

Słowacja

Jadąc do Słowacji nie mówmy po angielsku!! Słowacy bardzo tego nie lubią. Zdecydowanie lepiej jest próbować porozumieć się w języku polskim. Musimy jednak uważać na kilka słów jak na przykład: zachód – czyli po polsku ubikacja, na wyraz szukać – w ten sposób określa się w dość wulgarny sposób stosunek seksualny, możemy mieć również problem jeśli przyjdzie nam do głowy zapytać o drogę – droga oznacza narkotyki. Bądźmy zatem ostrożni!! 

Singapur

Czy wiecie, że za rzucie gumy lub palenie papierosów w miejscach publicznych, a także ich zaśmiecanie, może skończyć się bardzo wysokim mandatem? Nie należy również spożywać alkoholu oraz innych trunków jadąc transportem publicznym.

 

Będąc na wakacjach za granicą, warto wcześniej zapoznać się z pewnymi normami, zachowaniami, które pomogą nam zmierzyć się z codziennością, ułatwią zrozumienie różnic kulturowych, a także uratują nas przed popełnieniem błędu! Przyjrzyjmy się zatem pokrótce poszczególnym państwom: Niemcy Niemcy to dość wymagający kraj. Nie należy tam pstrykać palcami na kelnerów, gdyż z pewnością odbiorą to jako obrazę. Będąc w Niemczech niech nie przyjdzie nam do głowy żeby się gdzieś spóźnić! Jeśli jednak nam się to zdarzy, należy za nie niezwłocznie przeprosić. Nie powinniśmy również wszczynać rozmów o Drugiej Wojnie Światowej, polityce, a nawet na temat życia osobistego. Szwecja, Norwegia, Finlandia… Kraje […]

Czytaj artykuł