Co to jest Kindergeld? I kto może się o niego ubiegać?

Kindergeld to zasiłek rodzinny  przyznawanych w Niemczech, dla wszystkich osób, którzy przepracowali minimum 183 dni (u pracodawcy lub na w łasnej działalności gospodarczej) i podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

Kindergeld to jedna z form pomocy socjalnej dla rodziców i ich dzieci. Zasiłek rodzinny otrzymuje każdy rodzic na dziecko poniżej 18 roku życia oraz powyżej 18 roku jeśli nadal podejmuje naukę.

W zależności od liczby posiadanych dzieci, zmienia się kwota otrzymywanego zasiłku. Na pierwsze i drugie dziecko zasiłek wynosi 184 euro miesięcznie. Na trzecie 190 euro, na czwarte i kolejne 215 euro.

Warunkiem otrzymania Kindergeldu jest złożenie wniosku wraz z oświadczeniem podatkowym, zaświadczeniem o meldunku oraz aktem urodzenia potomka w odpowiedniej Familienkasse (Niemiecka Kasa Świadczeń Rodzinnych).

W Polsce działa wiele firm zajmujących się załatwianiem niemieckiego zasiłku rodzinnego dla Polaków. Wystarczy przekazać im potrzebne dokumenty, zapłacić odpowiedną kwotę za obsługę prawno-administracyjną, a resztą zajmą się sami np. wypełnienianiem dokumentów w języku niemieckim.

O niemiecki zasiłek Kindergeld można ubiegać się do czterech lat wstecz. W praktyce oznacza to,  że obejmuje on jeszcze cały 2010 rok.

Skorzystaj ze swoich praw!

 

 

 

 

Kindergeld to zasiłek rodzinny  przyznawanych w Niemczech, dla wszystkich osób, którzy przepracowali minimum 183 dni (u pracodawcy lub na w łasnej działalności gospodarczej) i podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Kindergeld to jedna z form pomocy socjalnej dla rodziców i ich dzieci. Zasiłek rodzinny otrzymuje każdy rodzic na dziecko poniżej 18 roku życia oraz powyżej 18 roku jeśli nadal podejmuje naukę. W zależności od liczby posiadanych dzieci, zmienia się kwota otrzymywanego zasiłku. Na pierwsze i drugie dziecko zasiłek wynosi 184 euro miesięcznie. Na trzecie 190 euro, na czwarte i kolejne 215 euro. Warunkiem otrzymania Kindergeldu jest złożenie wniosku wraz z oświadczeniem podatkowym, […]

Czytaj artykuł

Zamów ofertę bez zobowiązań!

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie
w ciągu 24h!