Podatek drogowy w UK – znika Tax Disc

Od października Brytyjczycy płacą podatek drogowy przez internet na stronie DVLA. Płatności można dokonać też na poczcie, jednak uprzednio trzeba zarejestrować pojazd poprzez formularz na stronie internetowej.  Od 1 października znika tax disc, czyli  okrągła naklejka przyklejona za szybą samochodu potwierdzająca dokonaną opłatę. W przypadku kontroli policja sprawdzi w rejestrze czy właściciel samochodu opłacił podatek drogowy.

„Simpler, Better, Safer”?

Brytyjczycy będą mogli sprawdzić online na jak długo opłacili podatek i kiedy mija czas na kolejną wpłatę.

Osoba, która opłaci z góry podatek za cały rok, będzie zwolniona z opłat administracyjnych. Jeśli rozłoży płatność na dwie raty lub będzie płacić co miesiąc – musi doliczyć 5%.

źródło: www.gov.uk

Kupno i sprzedaż samochodu

Nowe przepisy mówią, że podatek zapłacony przez pierwszego właściciela samochodu nie przechodzi na kupującego. Nowy nabywca będzie zobowiązany do dokonania własnej opłaty. Bez tego nie będzie mógł wyjechać na drogę.

Właściciel samochodu, który sprzeda pojazd, będzie mógł ubiegać się o nadpłacony podatek, na przykład w przypadku gdy opłacił cały rok z góry.

źródło: www.gov.uk

Szczegóły na stronie.

Brytyjski urząd przygotował krótki filmik wyjaśniający zmiany i korzyści z nowego rozwiązania.

Od października Brytyjczycy płacą podatek drogowy przez internet na stronie DVLA. Płatności można dokonać też na poczcie, jednak uprzednio trzeba zarejestrować pojazd poprzez formularz na stronie internetowej.  Od 1 października znika tax disc, czyli  okrągła naklejka przyklejona za szybą samochodu potwierdzająca dokonaną opłatę. W przypadku kontroli policja sprawdzi w rejestrze czy właściciel samochodu opłacił podatek drogowy. „Simpler, Better, Safer”? Brytyjczycy będą mogli sprawdzić online na jak długo opłacili podatek i kiedy mija czas na kolejną wpłatę. Osoba, która opłaci z góry podatek za cały rok, będzie zwolniona z opłat administracyjnych. Jeśli rozłoży płatność na dwie raty lub będzie płacić co […]

Czytaj artykuł